Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cheb - fotky Bohouše Karbana

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Komín

(Pavel Dvořák, 7. 12. 2015 13:00)

Při prohlížení fotografií se mi vybavila příhoda. Celý pluk stál nastoupený na velkém "buzeráku" před ukázkový divizním cvičení. Tuším léto 1983. Za ošetřovnou byl už plotem oddělený areál nemocnice. A v tomto areálu se tehdy stavěl nový komín nemocniční kotelny. Na kontrolu pluku před velkým cvičením tehdy přijel zástupce velitele okruhu (už si přesně nevzpomínám, zda jím nebyl pozdější ministr obrany- gen.Miroslav Vacek). No a generál procházel s velitelem pluku podél nastoupeného pluku. V momnetě kdy se připochodoval zhruba k našemu dělostřeleckému oddílu, začalo se z nemocnice z rozestavěného komína, který už měl cca 15-20 metrů výšky, ozývat veselé halekání a řvaní různých povzbudivých hesel typu "mozky lampasácký, zelená pakárna atd".
Generál to samozřejmě, jako všichni slyšel, otočil se k veliteli pluku a vydal rozkaz "Sundejte je dolu!" Podle intonace jsme čekali, že chce rozdováděné komínaře nechat sestřelit, ale spokojil se s tím, že velitel pluku telefonicky po vedení nemocnice žádal dočasné přerušení výstavby komína. Uspěl a rozdovádění komínáři byly do deseti minut z komína "odveleni".

Re: Komín

(Miloš Jurica, 19. 3. 2021 21:10)

To si pamätám. tankáni82-84,

cheb-láska moja

(kpt Guzmicky Pater Ivanka pr/Nitre, 11. 9. 2011 15:32)


Tieto fotografie sú naopak úžasné , treba mať len otvorené aj srdce nielen oči.ďakujem za dojímavé fotografie.
Cheb je nádherné mesto bolo mojim dočasným domovom žijú tam láskavý a dobrý ľudia spomienky na nich zostanú navždy v mojom srdci.
Ešte raz ďakujem PG peterrytier@gmail.com

Re: cheb-láska moja

(Ivan Slovík, 20. 2. 2012 23:16)

Peťo napísal si to naozaj krásne, sú to aj moje slová.....treba mať otvorené aj srdce......v mojom srdci je zamilovaných veĺa krásnych miest, no Cheb je na samom vrchole.....

Hmm

(Veronika, 1. 5. 2007 19:03)

No , ty fotky by MOHLY být lepší , do školy
potřebujeme fotky Chebu a tyhle jsou ....takové
zvláštní !

Re: Hmm

(ppor.Heczko, 29. 4. 2011 16:27)

..tak si děvče vyskoč na vrtulník, pověs se hlavou dolů a nafot lepší......